vps

View RSS Feed

farnazinik

آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات

امتیاز به این نوشته
آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات

در این مطلب مکی خواهیم با آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات با شما همراه باشیم . امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد.

همـان طور که عرض شد مودم های Dlink و TP-link برای اینترنت مخابرات توصیه خواهند شـد و ما هـم به در این مطلب تنظیم مودم TP-link و Dlink برای اینترنت را توضیح می دهیم که قطعا برای کمپانـی هایی مثل پارس آنلاین و شاتل و … هـم همانـند همین شیوه انجام می پذیرد.
قدم اول اتصال کابل تلفن به مودم و اتصال کابل شبکه از مودم به کامپیوتر :
برای تنظیم مودم تی پی لینک برای اینترنت مخابرات، باید وهله ها ی را به شیوه متوالی انجام دهید. ساخته وسایل کابل LAN ، کابل تلفن و splitter گام اول است. چنان چه به خط تلفن شما هیچ موبایل تلفنی وصل نیست، دیگر اصلا نیازی به اسپلیتر نمی باشد. برای تنظیم اولیه مودم خود، مودم را قطعا باید با کابل شبکه، به کامپیوتر وصل نمایید . ولی دفعات پـس می توانید با وای فای این اتصال را برقرار نمایید . به ظاهـر زیر دقت نمایید .
آداپتور مودم به پریز برق متصل شده – کابل شبکه از مودم به کامپیوتر وصل گـردد – کابل تلفن از مودم به اسپلیتر وصل گـردد و یک سر آن مطابق ظاهـر به پریز تلفن و یک سر دیگر موقعی احتیـاج به موبایل تلفن
قدم دوم در اختیار دارا بودن یوزر و پسورد اینترنت و اطلاعات اتصال:
در وهله پـس باید اطلاعات اشتراک خود را از کمپانـی عرضه دهنده اینترنت خود اخذ نمایید . این اطلاعات حاوی نام کاربری، رمز گذر و پارامترهای vci و vpi می باشد. پارامترهای vci و vpi برای اینترنت مخابرات اغلب 35 و 0 می باشد. ولی شما برای محکم کاری قطعا با حمایت کمپانـی مخابرات ارتباط حاصل فرمایید.
قدم سوم داخل به تنظیمات مودم Adsl:
در این وهله باید مودم و کامپیوتر یا لپ تاپ شما روشن باشند و اتصال به مودم برقرار شود. مرورگر اینترنت لپ تاپ خود را باز نمایید. در آن باید آی پی پیش فرضی که برای مودمتان مشـخص شده را وارد نمایید تا صفحه تنظیمات مودم باز شود. اغلب این آی پی برای مودم های معمولی، ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ است. در پایین مودم هـم اغلب این آی پی درج می شود . آن را وارد نمـوده و اینتر را بزنید. حال صفحه تنظیمات مودم به شما نمایش داده می شود . از اینجا می توانید با نام کاربری و رمز گذر پیش فرض که کلمه “admin” است استفاده فرمایید و اینتر را بزنید. از اینجا می توانید وهله ها تنظیمات مودم خود را ادامه دهید. قبلا در خصوص آموزش داخل به تنظیمات مودم Adsl مقاله ایی در این سایت انتشارداده نمـوده ایم.

قدم چهارم تنظیمات مودم:
تنظیمات مودم Adsl برای مـارک tpnlink , dlink انـدکی متفاوت است که کوشش میکنیم هر دو را توضیح دهیم:
تنظیمات مودم dlink برای اینترنت مخابرات

حال در صفحه ای که باز می شود ، از منوی عمودی سمت چپ، مورد wizard را کلیک نمـوده و از نوار بالای صفحه، تب setup را گزینش کرده و در وسط صفحه، روی دکمه setup wizard کلیک نمایید.

سپس صفجه ای دیگر باز می گـردد که اطلاعاتی درون آن درج شده و 5 وهله در آن ذکر شده است. شما باید روی دکمه next در پایین متون نوشته شده در وسط صفحه کلیک نمایید.

در این وهله صفحه ای باز می گـردد که باید در آن یوزرنیم یا نام کاربری، و پسوورد یا رمز گذر برای مودم خود تعریف نمایید. پـس از وارد کردن یوزرنیم و پسوورد مورد نظـر تان، روی دکمه next کلیک نمایید . که چنان چه skip را بزنید یوزر و پسورد داخل به مودم همـان admin که قبلا وارد کردید می ماند.

در وهله پـس باید منطقه وقتی کشور خود که Tehran است را گزینش نمایید و Next را بزنید

در صفحه جدیدی که برای شما ظاهر می شود ، باید اطلاعات تکمیلی را وارد نمایید. برای این کار country را روی کشور ایران قرار دهید. و سرویس دهنده اینترنت خود را از لیست گزینش نمایید تا تنظیمات VPI , VCI تنظیم گـردد و یا اینکه روی مورد other قرار دهید و این اعداد را به شیوه دستی وارد نمایید .
سپس protocol را روی pppoE و ضمناً پارامتر connection type را هـم روی مورد LLC قرار دهید. در انتهـا این بخـش کدهای تنظیمات مودم adsl را باید وارد فرمایید. VPI و VCI برای اکثر ISP های عرضه دهنده خدمات اینترنت، 0 و 35 می باشد. ولی خوب است با پشتیبان ISP خود ارتباط بگیرید و این دو پارامتر را سئوال کنـید تا درست وارد نمایید. پایین این باکس که پر شد، باکس دیگری هـم در این صفحه مشاهده می فرمایید. در این باکس پایینی، باید یوزرنیم یا نام کاربری و پسوورد یا رمز عبوری که کمپانـی مخابرات یا کمپانـی سرویس دهنده اینترنت برای شما مشـخص و عرضه نمـوده است را وارد نمایید .

بعد از زدن Next تنظیمات مرتبط به تنظیمات WiFi مودم است:
Wireless Network Name : نام شبکه وایرلس انتخابی خود را وارد نمایید .

Security Level: سطح امنیتی شبکه وایرلس را معیـن می کند که خوب است خوب است در بالاترین سطح یعنی WPA2-PSK باشد. WPA2 Pre-Shared Key برای رمز گذر شبکه وایرلس است که این رمز نبایستی کمتر از 8 حرف باشد

سپس Next را بزنید .
گام پـایان در تنظیمات مودم ای دی اس Dlink ، برای اینترنت مخابرات، ارزیـابـی اطلاعات وارد شده است. چک بفرمایید و چنان چه که اطلاعات وارده عیب ی نداشت، روی apply کلیک نمایید . کار کانفیگ کردن مودم یا تنظیم مودم شما به انتهـا رسیده است. می توان گفت موقعی نداشتن راهنما، کاری دشوار و نشدنی بود. ولی با راهنمایی وهله به وهله ما به آسانـی این کار را می توانید انجام دهید. در انتهـا ضـروری است یک بار مودم را خاموش و روشن نمایید.
برای مشاهده متن کامل این مقاله و همچنین اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت رایان پشتیبان سر بزنید.

Submit "آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات" to Digg Submit "آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات" to del.icio.us Submit "آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات" to StumbleUpon Submit "آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات" to Google

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته ها
دسته بندی نشده

نظر