vps

 • افزونه برای افزایش امنیت فایرفاکس

  ویژگی ها و محاسن فایرفاکس آنچنان بر سایر مرورگرها نمایان است که فکر نکنم نیازی باشد که در مورد ویژگیهای آن حرف را به درازا بکشانیم. از جمله ویژگیهایی که این مرورگر را نسبت به هم نوعان خود ممتاز می کند، امکان افزونه پذیری این مرورگر و همچنین پشتیبانی قوی از افزونه ها می باشد. در این مطلب که مرورگر فایرفاکس یه مروگر با امنیت بالاست، هیچ شکی نیست، اما باید پذیرفت که گاهی اوقات سهل انگاری ما، باعث کاهش این امنیت می شود. مثل این می ماند که شما حتی با داشتن گواهینامه ی ماشین، رانندگی کنید و به ویراژ در بین خیابان ها بپردازید و خوشحال باشید که ماشین تان کسیه ی هوا دارد. مطلب امروز ما نیز در مورد افزایش امنیت فایرفاکس است تا آسیب به رایانه تان به حداقل کاهش پیدا کند.  اگر هم تا بحال از این مرورگر استفاده نکرده اید، همین حالا خود را به دنیای مدرن برسانید….  در این مطلب پنج افزونه ی زیر را برایتان معرفی خواهیم کرد:


  McAfee SiteAdvisor

  Dr.Web anti-virus link checker
  FirePhish Anti-Phishing Extension
  Finjan SecureBrowsing
  NoScript

  1) افزونه ی McAfee SiteAdvisor : اولین و ضروری ترین افزونه امنیتی برای فایرفاکس می باشد. هنگامی که قصد باز کردن یک صفحه را دارید، این افزونه شما را از وضعیت امنیت آن صفحه مطلع می سازد.


  برخی از ویژگیهای این افزونه عبارتند از:

  > ارزیابی ایملها و لینکهای IM
  > محافظت فعالانه ی رایانه ی شما از سایتهای خطرناک
  > یافتن سریع سایت های جعلی (phishing)

  برای نصب کلیک کنید  ۲) افزونه ی Dr.Web anti-virus link checker : این افزونه به شما اجازه می دهد تا امنیت هر فایلی که قصد دانلودش را دارید، چک کنید. همچنین هر صفحه ای که شما مشاهده می کنید، توسط ور‍ژن آنلاین آنتی ویروس دکتر وب (Dr.Web) چک می شود.


  برای نصب کلیک کنید

  ۳) افزونه ی FirePhish Anti-Phishing Extension : با نصب این افزونه یک تولبار به مرورگرتان اضافه می شود که از حملات فیشینگ (Phishing) جلوگیری می کند و برای دیتابیس های باز فیشینگ مورد استفاده قرار می گیرد تا ابزاری برای محافظت از اطلاعات کاربران در مقابل اینگونه حملات باشد.


  برای دانلود کلیک کنید

  نکته: اگر از حملات فیشینگ (Phishing) اطلاعی ندارید، به این صفحه بروید، و اگر می خواهید اطلاعات بسیار کاملی بدست بیاورید، ویکی پدیا در خدمت شماست(+)

  ۴) افزونه ی NoScript: این افزونه به اطلاعات فعال موجود در وب اجازه می دهد تا تنها از روی سایتهای معتبر اجرا شوند، و شما را در برابر حملات XSS و Clickjacking محافظت می کند.  برای نصب کلیک کنید
  نکته: اگر از حملات XSS آگاهی ندارید به این لینک و در صورتی که از حملات Clickjacking نیز باخبر نیستید این لینک به شما کمک خواهد کرد. برای کسب اطلاعات جامع، ویکی پدیا در خدمت شماست (+ و+)

  ۵) افزونه ی Finjan SecureBrowsing: افزونه ی Finjan SecureBrowsing افزایش بخش امنیت مرورگر شما هست و از طریق اسکن کردن و مرتب کردن آدرس های وب، URL های بی خطر را فراهم می کند تا قبل از اینکه شما صفحه ای را مشاهده کنید، از امنیت آن صفحه باخبر باشید. سیستم بسیار فعال هشدار این افزونه شما را مطلع می سازد که صفحات نتایج جستجو، تبلیغات و …. شامل ویروس ها و جاسوس های مخرب نباشد.
  برای دانلود کلیک کنید

  نکته: سایت این افزونه ور‍ژن سازگار با اینترنت اکسپلورر را نیز عرضه کرده است که از این صفحه می توانید دانلود کنید.