vps

 • تحقق اینترنت ملی کاهش مصرف پهنای باند را به همراه دارد

  مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات اعلام کرد: پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات منجر به کاهش میزان مصرف پهنای باند اینترنت کشور می شود، که این امر می تواند از لحاظ اقتصادی به کاربران کمک های فروانی کند.
  سعید مهدیون با بیان اینکه اینترنت ملی رابطه مستقیمی با تولید و ذخیره بازیابی اطلاعات در کشور دارد،جلوگیری از چرخش اطلاعات داخلی در سرورهای خارجی و همچنین کاهش ترافیک شبکه بین اللمل را از جمله مزایای این طرح دانست و گفت: با استفاده از شبکه ملی اینترتت کاربر ایرانی می تواند با سرعت بالا به اطلاعات مورد نظرخود دسترسی پیدا کند.
  مهدیون افزود: در صورت راه اندازی اینترنت ملی ، کاربران با استفاده از این شبکه می توانند بدون ترافیک به اطلاعات داخل کشور دسترسی داشته باشند.
  وی با بیان اینکه با پیاده سازی اینترنت ملی تولید، تبادل و ذخیره اطلاعات درمرزهای و داخل کشور اتفاق می افتد که این امر به مدیریت اطلاعات در داخل کمک می کند، اظهار داشت:از این رو پروژه ملی اینترنت در کشور باعث می شود که حاکمیت در کشور به بهترین شکل اعمال شود.
  مهدیون با اعتقاد بر اینکه وظیفه برخی نهاد ها حفاظت از سلامت جسمی و برنامه ریزی در این راستا هست، گفت: برخی دیگر از نهادها نیز به سلامت فکری افراد می اندیشند و وظیفه پخش و انتشار محتوای سالم را به عهده دارند تا از فاسد شدن فکر و اندیشه کاربران به خصوص نوجوان جلوگیری شود که یکی از اهداف اینترنت ملی تحقق چنین موضوعی است.
  مهدیون با بیان اینکه تحقق شبکه ملی اطلاعات در برنامه توسعه پنجم در ماده 46 مطرح شده، افزود: با توجه به اینکه تمامی تولید محتوای در شبکه ملی اینترنت در کشور صورت می گیرد، عملا فیلترینگ در این شبکه معنا و مفهومی نخواهد داشت چرا که مدیریت و کنترل محتوای در کشور انجام می شود به همین دلیل نیازی به فیلترینگ در این شبکه نیست.
  مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات با اشاره به استفاده کاربران داخلی از دیتا سنترهای خارجی در شبکه اینترنت گفت: راه اندازی شبکه ملی اینترنت به منظور حذف سایر شبکه های جهانی نیست و کاربران می توانند برای دسترسی به اطلاعات مورد نظر از سایر شبکه ها و برای اطلاعات داخلی از شبکه ملی اینترنت استفاده کنند.