vps

 • نقشه ی جهانی وردپرس

  اگر یک وردپرس.کامی هستید. شاید با Geotagging آشنا باشید. طبق تعریف خود وردپرس داریم:
  وردپرس.کام به کاربرانش اجازه داده است که پروفایل یا پست های خود را نشانه گذاری کنند. این بدین معنی است که شما می توانید مکانی که از آن پست خود را منتشر کرده اید را مشخص کنید تا دیگران از آن مطلع شوند.
  برای فعال کردن این ویژگی شما ابتدا باید درون پروفایل وردپرس.کام خود شوید، سپس بروی Users کلیک کرده و در ادامه بروی Your Profile کلیک کنید.
  در بخش My Location بروی چک باکس Enable Geotagging کلیک کرده تا این قابلیت فعال شود.  برای مشخص کردن مکان خود از سه روش می توانید کمک بگیرید:
  ۱- آدرس خود را وارد کنید.
  ۲- از نقشه ی کوچک کمک گرفته و مکان خود را مشخص کنید.
  ۳- بروی دکمه ی Auto Detect کلیک کرده تا بطور خودکار مکان شما مشخص شود.
  هنگامی که شما این قابلیت را برای وردپرس خود فعال کردید، از این پس در هنگام ارسال مطلب یک بخش بنام Location اضافه می شود و به کمک آن قادرید تا مکان ارسال پست خود را انتخاب کنید.  علی رغم اینکه این قابلیت بسیار مفید و قابل تحسین است باید پرسید که چرا فقط این امکان فعلاً برای افراد وردپرس.کام فعال است و برای صاحبان هاست شخصی چنین امکانی وجود ندارد. البته یکسری پلاگین برای این عمل وجود دارد ولی به دلایل مختلف آنچنان مورد توجه قرار نگرفته اند.
  اما یک روش دیگر….
  سایت WP World Map با راه اندازی یک سرویس خوب تمامی وردپرسی ها بدون محدودیت را در کنار خود جمع می کند. قبل از توضیحات نگاهی به سایت بیاندازید….
  شما با عضویت در این سایت، مکان خود را به این سایت می فهمانید و بعد از این هر کس که به این سایت سر بزنید قادر است مکان شما را ببیند. فرض کنید که اگر تمامی وردپرسی های فارسی زبان در این سایت عضو شوند، چگونه ارتباط جفرافیایی می تواند باعث افزایش ارتباط شما با دیگران شود.
  متاسفانه هنوز تعداد کاربران سایت بسیار کم هستند. و تعداد کاربران ایران بسیار بسیار کمتر (۲ نفر- یکی بنده و دیگری سیلورکاور).
  یکی دیگر از محاسن این سایت این است که به شما می گوید نزدیکترین فرد به شما در نقشه چه کسی است که همین امر باعث می شود تا نزدیکترین وبلاگ نویس را بیابید…
  اما چگونه در سایت عضو شویم؟
  خوشبختانه عضویت در این سایت بسیار ساده است. بروی دکمه ی Click here to map yourself کلیک کنید. دقیقاً مانند تصویر زیر…  سپس فیلدهای مورد نظر را پر کرده و در نقشه ی آن بوسیله ی علامت مکان خود را نیز تعیین کنید.  در آخر هم بروی Submit کلیک کنید.
  به همین سادگی…


  ورود به سایت نقشه ی جهانی وردپرس


  پ.ن: ایده ی این سایت از بوده Oliver Schlobe که توسط WP Seek پیاده سازی شده است.