vps

 • چگونه پلیر خود را از Taskbar کنترل کنیم؟

  بسیاری از شما دوستان در هنگام کار با رایانه همزمان به موسیقی نیز گوش می دهید. اما بسیار پیش می آید که بخواهید آهنگی را عوض کرده یا متوقف کنید، در اینجاست که حالت کوچک (Mini Mode) بسیار کار شما را راحت کرده و یک دسترسی سریع و آسان را برای شما محیا می کند. یعنی شما یکسری آیکون در دسترس دارید که براحتی می توانید این اعمال مورد بحث را انجام دهید.  مسلماً برنامه های مختلفی برای پخش موسیقی وجود دارند و هر کسی با توجه به کار و سلیقه ی خود یکی را برگزیده است. در این پست سعی کرده ایم که نحوه ی ساخت کنترلر کوچک برای ۴ نرم افزار رایج پخش موسیقی را توضیح دهیم. و اما آموزش….
  ۱- مدیا پلیر ویندوز (Windows Media Player):
  حالت کنترلر کوچک برای ورژن های ۱۰ به بعد ویندوز مدیا پلیر تعریف شده است و خوشبختانه به راحتی می توانید به این امکان دست پیدا کنید. اما چگونه این حالت را فعال کنیم…
  » بروی بخش منوی کار (Taskbar) ویندوز راست کلیک کرده و از زیرمجموعه ی منوی Toolbar گزینه ی Windows Media Player را فعال کنید. شما این عمل را تنها یکبار باید انجام دهید…  » از این به بعد هنگامی که بروی دکمه ی Minimize ویندوز مدیا پلیر کلیک کنید حالت کوچک آن در Taskbar ویندوز فعال می شود و براحتی به گزینه های ضروری پلیر ویندوز دسترسی پیدا خواهید کرد.  » برای خروج از این حالت بروی دکمه ی Restore کلیک کنید.
  ۲- Winamp :
  اگر از طرفداران این برنامه ی پخش موسیقی هستید، با دانلود پلاگین Winamp Desk Band به کنترلر های Winamp براحتی دست پیدا خواهید کرد. با نصب این پلاگین شما علاوه بر دسترسی به گزینه های مختلف، قادر به کم یا زیاد کردن آنها نیز می باشید.  ۳- iTunes :
  شیوه فعال کردن حالت کوچک آی تونز هم دقیقا مانند ویندوز مدیا پلیر هست. بدین صورت که شما کافی است بروی Taskbar راست کلیک کرده و از منوی Toolbar گزینه ی iTunes را برگزینید. حال از این به بعد هنگامی که iTunes خود را کوچک می کنید حالت کوچک این برنامه بطور خودکار فعال می شود.  ۴- FooBar2000 :
  این برنامه نیز از جمله برنامه های محبوب پخش موسیقی می باشد. برای فعال کردن حالت پلیر کوچک بایستی Advanced Controls plugin را دانلود کرده و در فولدر پلاگین های FooBar2000 آنرا از حالت فشرده خارج کنید.  این پلاگین آیکونهای کنترلر FooBar را در یک فضای بسیار کوچک (به اندازه ی دو آیکون بخش System Tray) جا داده و از این مکان شما می توانید فرمان FooBar2000 را در دست بگیرید.