يكي از راههاي شايع انتقال ويروس و فايلهاي جاسوسي به سيستمم مخصوصا در محيط هاي عمومي , انتقال مستقيم و از طريق يك حافظه ي جانبيست ! بدين معني كه شخص مخرب با گذاردن حافظه چه ديسكت و يا CD/DVD و ساير حافظه ها, ويروس و تروجان و ... را به طور مستقيم وارد رايانه ي شخص قرباني مي كند .

با گسترش روز افزون استفاده از حافظه هاي ديجيتال و فلش ديسك ها و انتقال ارتباطات از طريق پورت USB محافظت از اين پورت ورودي و آسيب پذير نيز بر امنيت بسياري از شبكه ها مخوصا شبكه هاي عمومي مي افزايد . حال چگونه از اين پورت سخت افزاري محافظت به عمل آوريد ؟

DeviceLock نرم افزاري مفيد از سري محصولات شركت SmartLine است كه به مديران سيستم ها در محيط هاي گوناگون اين اجازه را مي دهد تا تمامي راههاي ورود هر نوع فايل و اطلاعات را به سيستم شما و بدون اجازه ي شما به صورت نرم افزاري مسدود و محافظت كند !

بلي با استفاده از اين نرم افزار قدرتمند شما قادر به محافظت از دسترسي هاي بدون اجازه ي شما به پورت USB ( مانند دسترسي هاي انواع Flash Disk ها ) و دستگاه هاي FireWire باشد . علاوه بر آن اجازه ي دسترسي افراد غير مجاز را به Adaptor هاي WiFi و BlueTooth و همچنين درايوهاي CD و حتي Floppy نمي دهد و دسترسي به تمامي اين ابزار هاي سخت افزاري انتقالي را محدود مي سازد .

برخي از ويژگي هاي نرم افزار قدرتمند DeviceLock :

كنترل كاربران و گروههاي كاربري در دسترسي به USB و FireWire ports, WiFi و Bluetooth adapters, CD-ROMs, floppy drives و Flash Disk ها .


اجازه دادن تنها به ابزارهاي USB خاصي در صورت تمايل شما .

اجازه دادن امكان هاي مديريتي نرم افزار DeviceLock تنها به برخي از سيستم هاي Administrator و باقي كاربران عادي نمي توانند از كنترل اين نرم افزار خارج شوند .

تنظيم دستگاه به صورت حالت تنها Read-Only .

محافظت از ديسك هاي مختلف در برابر فرمت شدن , چه عمدي و چه تصادفي .

كنترل تمامي تنظيمات نرم افزار به صورت Remote و از راه دور با استفاده از بخش مديريتي مركزي نرم افزار .

گرفتن گزارش كامل فعاليت نرم افزار به طرق گوناگون مانند آپلود شدن و دانلود كردن .

کلیک کنید
کرک برنامه