vps

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: کمک : سوال در مورد cpu های intel

عضو نیمه فعال kidopars آواتار ها
    قدرت اعتبار
    0

پیش فرض کمک : سوال در مورد cpu های intel

سلام
    آیا از دوستان کسی در مورد cpuهای intel اطلاع داره؟
    مثلآ در حال حاضر 3 نوع celeron وجود داره:
    celeron D, celeron 478 , celeron 775 LGA
    لطفآ در صورت اطلاع در مورد تفاوت اینها و ویژگیهای هر کدوم توضیح بدید
    همچنین معرفی main board های برتر برای این cpu ها هم میتونه مفید باشه
    ممنوم:)

2. کاربران زير از دوست گرامي جناب kidopars به دليل اين نوشته سودمند سپاسگزاري کردند :

sheytoni (Monday 21 January 2008)

عضو جديد samaneh آواتار ها
    قدرت اعتبار
    0

بهترین نوع cpu همانintel 775 LGA است64بیت وHT وبهترین مادر برد برای شرکت INTELاست که چند مزیت دارد 1-BIOS ان را میتوان از سایت INTEL.COM بروز کرد 2- CHIPSET ان هم برای شرکت INTEL است.

4. کاربران زير از دوست گرامي جناب samaneh به دليل اين نوشته سودمند سپاسگزاري کردند :

عضو فعال Khashayar آواتار ها
    قدرت اعتبار
    0

سلام
    بزرگترين عيب همه CPU هاي celeron اينه كه حافظه داخلي كمي دارند و به نسبت فول كش ها خيلي براي كارهاي سنگين مناسب نيستند. اما قيمت پاييني دارند.

6. کاربران زير از دوست گرامي جناب Khashayar به دليل اين نوشته سودمند سپاسگزاري کردند :

عضو فعال Khashayar آواتار ها
    قدرت اعتبار
    0

مادربردهاي خوب زياد هستند Dell,Fujitsu-Siemens,ESC, ... ولي بهتره براي خدمات پس از فروش خوب Asus , Giga در ايران كمي تامل كرد.

8. کاربران زير از دوست گرامي جناب Khashayar به دليل اين نوشته سودمند سپاسگزاري کردند :

عضو ممتاز atn_1366 آواتار ها
    قدرت اعتبار
    12

سلام به شما دوست عزیز ...
    در مورد cpu های intel و سری celeron ها تفاوت ها به این صورت است :
    celeron 478 : این cpu دارای 478 پایه می باشد که پایه های آن بر روی خود cpu هست و جز سری های قدیمی تر cpu های اینتل هستند که در حال حاضر خود اینتل دیگه اونا رو تولید نمیکنه البته ممکنه از قبل در بازار وجود داشته باشه ...
    celeron 775LGA : این cpu دارای 775 پایه می باشد که البته فرقش با سوکت 478 در این است که پایه های آن بر روی مادربورد قرار دارد و در این نوع cpu شما دیگه پایه های سوزنی نمیبینید ... این نوع سوکت cpu آخرین تولید اینتل برای سیستم های Desktop هست و در بازار هم فراوان وجود داره ...
    و اما در مورد فرق celeron و celeronD :
    cpu های celeron دارای 128Kb یا 256Kb ظرفیت کش بودند (L2 Cache ) ولی cpu های celeronD در نوع قدیم خود دارای 256kb کش بودند و در سری های جدید 512kb کش ( L2 Cache ) دارند ... cpu های celeron از حدود 6 ماه پیش از رده خارج به حساب می آیند و تقریباً اینتل اون ها رو تولید نمیکنه و بجای cpu های celeron اینتل cpu های celeronD رو جایگزین کرد که هم سرعت بالاتری دارند و هم کش بالاتر ...
    در ضمن سوکت cpu های celeron فقط 478 بود ولی در اوایل تولید celeronD اینتل هم این cpu رو با سوکت 478 تولید کرد و هم با 775 که البته در حال حاضر دیگه فقط با سوکت 775 تولید میشه ...

در مورد مادربورد باید خدمت شما عرض کنم که انتخاب مادربورد سلیقه ایست ولی به نظر من بهترین قطعه ، قطعه ای هست که مکمل اون هم مارکش باشه ... و چون خودم هم تقریباً تمام مادربورد های اینتل رو نسبت به مادربورد های دیگه تست کردم می تونم به شما بگم مادربورد های اینتل فوق العاده دوام بیشتری دارند و از لحاظ کارایی هم جواب بهتری میدهند ... ( کلاً من اینتل رو پیشنهاد می کنم )
    ***** ولی این مطلب رو بگم که شاید نظر دوستان دیگه با نظر من فرق بکنه و نظر همه دوستان محترم است *****

می توانید به لینک های زیر هم سر بزنید که از سایت خود اینتل هست و در این لینک ها دقیقاً میتوانید cpu های اینتل رو مورد مقایسه قرار دهید :
    لینک برای cpu های celeron در اینجا : http://www.intel.com/products/proces...eron/index.htm
    لینک برای cpu های celeronD در اینجا : http://www.intel.com/products/proces...on_D/index.htm
    لینک برای مقایسه تمام cpu های اینتل : http://indigo.intel.com/compare_cpu/...&culture=en-US

موفق باشید ...

10. The Following 2 Thank You to atn_1366 For This Useful Post:

babakaram (Sunday 8 October 2006), sheytoni (Monday 21 January 2008)

قدرت اعتبار
    0

از همه دوستان عزیز تشکر می کنم و یه پیشنهاد دارم
    می خوام از مدیر این بخش خواهش کنم که در صورت امکان بخشی رو در این انجمن راه بندازه
    که در اون به معرفی آخرین محصولات سخت افزاری و مقایسه اونها با هم بپردازه (ابته فقط قطعات اساسی)
    البته به شکلی که جنبه آموزشی داشته باشه و صرفآ برای خرید نباشه!!

قدرت اعتبار
    12

Thumbs up

نقل قول نوشته اصلی توسط kidopars
    از همه دوستان عزیز تشکر می کنم و یه پیشنهاد دارم
    می خوام از مدیر این بخش خواهش کنم که در صورت امکان بخشی رو در این انجمن راه بندازه
    که در اون به معرفی آخرین محصولات سخت افزاری و مقایسه اونها با هم بپردازه (ابته فقط قطعات اساسی)
    البته به شکلی که جنبه آموزشی داشته باشه و صرفآ برای خرید نباشه!!
    دوست عزیز ... از اعلام نظر شما کمال تشکر را دارم ...:08:
    حتماً این نظر شما را با مدیریت کل سایت در میان میگذارم ...:10:

قدرت اعتبار
    0

باز هم ممنونم.
    امیدوارم که با این پیشنهاد موافقت بشه:06:
    آیا ممکنه در مورد کارتهای گرافیکی موجود در بازار و خصوصیات اونها هم توضیح بدید؟ :04:
    (از کارت های سطح پایین و متوسط تا کارتهای پیشرفته)
    و اینکه اصولآ شما ATI رو ترجیح می دید یا nVIDIA ؟

قدرت اعتبار
    12

Talking

خوب در مورد کارت های گرافیکی باید خدمت شما بگم که من خودم nVIDIA رو به ATi ترجیح میدم ...
    ولی در مورد تفاوت ها ، بهتره که شما کارت هایی رو که در نظر دارید بگید تا من نتیجه مقایسه اونا رو به شما بگم ...

متاسفانه در بازار به مورد زیر توجه نمیکنند :
    درسته که کارت گرافیک رو به نام nVIDIA یا ATi معرفی میکنن ولی خوب کارت هایی که در ایران وارد میشود تولید خود این دو شرکت نیست بلکه فقط GPU اون ها تولید این دو شرکت هست و خود کارت برای شرکت های دیگری است ...
    از این شرکت ها میتوان به Asus ، Gigabyte ، Abit ، Leadtek(WinFast) ، PowerColor و غیره اشاره کرد که خود تولید و کیفیت خود این شرکت ها با هم متفاوت است .
    به طور مثال اگر شما یک کارت Geforce 6600GT 256mb رو که تولید شرکت PowerColor هست رو بگیرید و یه کارت هم با همین مشخصات از Gigabyte بگیرید حتماً کیفیت و کارایی و قدرت این کارت ها با هم متفاوت است ...
    خلاصه سرتون رو درد نیارم ... اگر بخوام به این شرکت ها رتبه بدم به این صورت رتبه بندی می کنم :
    1 - GIGABYTE
    2 - Leadtek - WinFast
    3 - ASUS
    4 - Abit
    5 - شرکت های دیگر که خوب من دیگه هیچ کدوم رو قبول ندارم ...:13:

به هرحال کارت های گرافیک Gigabyte و Leadtek رو آواژنگ به ایران وارد میکنه و برای هر کارت هم 3 سال گارانتی میده که از لحاظ گارانتی هم این کارت ها در اولویت هستند ...
    البته قیمت کارتهای GIGABYTE معمولاً از محصولات مشابه اون بیشتر هست ( ولی ارزش داره !!!:03: )
    خوب اینا نظر من بود که البته در سایت هایی مثل TomsHardware که از معروفترین سایت های مقایسه قطعات کامپیوتر هم هست تقریباً دسته بندی کارت های گرافیک شبیه به اینه و خوب کارت های GIGABYTE اگر در صدر جدول اونا نباشه از کارت های دیگه که در ایران هست رتبه بالاتری داره ...!!!!!!!!!!!:06:
    اگر هم در مورد چند کارت خاص مقایسه لازم داشتید بگید براتون مقایسه می کنم !!!!!!

امیدوارم موفق باشید ...

15. کاربران زير از دوست گرامي جناب atn_1366 به دليل اين نوشته سودمند سپاسگزاري کردند :

babakaram (Sunday 8 October 2006)

قدرت اعتبار
    12

Thumbs up

دوست عزیز ... من یه توضیح کوتاه هم در مورد تفاوت کارت های گرافیک و قیمت ها میدم :

معمولاً در تقسیم بندی کارت های گرافیک این کارت ها رو به 3 دسته تقسیم میکنند :
    1 - کارت های Lower-End ( کاربران معمولی ) : این نوع کارت ها رو معمولاً کاربران معمولی که استفاده خاصی از کامپیوتر ندارند و کمتر از بازی ها استفاده میکنند که معمولاً قیمت این کارت ها زیر 100 هزار تومان هست .
    2 - کارت های Main-Stream ( کاربران قدرتی ) : این نوع کارت ها معمولاً مورد استفاده کسانی است که میخواهند بازی های درحد متوسط و رو به بالا بازی کنند و یا کارهای گرافیکی معمولی با کامپیوتر انجام دهند که معمولاً قیمت این کارت ها بین 100 هزار تومان تا 300 هزار تومان است .
    3 - کارت های High-End ( کاربران قدرتی بازی دوست ) : این نوع کارت ها معمولاً مورد استفاده کسانی است که می خواهند بازی های قدرتمند و قوی رو اجرا کنند و یا کارهای گرافیکی سنگین با کامپیوتر انجام دهند که معمولاً قیمت این کارت ها از 300 هزار تومان به بالاست .

خلاصه مقایسه بین کارت های گرافیک رو میشه به این صورت بیان کرد ... ولی اگر میخواهید دقیقاً کارت های گرافیک رو با هم مقایسه کنید به لینک های زیر یه سر بزنید :

لینک 1
    لینک 2
    لینک 3
    لینک 4
    لینک 5
    لینک 6
    لینک 7
    لینک 8

پاینده باشید ...

17. The Following 3 Thank You to atn_1366 For This Useful Post:

babakaram (Sunday 8 October 2006), kidopars (Sunday 2 July 2006), sheytoni (Monday 21 January 2008)

ناظم سابق سايت Shahani آواتار ها
    قدرت اعتبار
    12

در گرافيك هميشه حرف اول با گيگا بوده
    من خودم Geforce 6600 256گيگا دارم و واقعا محشره

در مورد سي پي يو هاي اينتل فعلا ال جي اي كيفيت خوبي داره نكته مهم كش داخل سي پي يو هست و در هنگام خريد سرعت سي پي يو را دقت كنيم كه سرعت ساعت (كلاك داخلي سي پي يو) چند باشه

پشتي باني از تكنولوژي هاي جديد كه ديگه تابلو هست mmx 3now و...

يك حقه كه اينتل در سي پي يو هاي خود زده اينه كه وقتي كه دماي سي پي يو بالا ميره به صورت اتوماتيك سرعت نصف ميشود تا دما كاهش يابد (اين نكته جاي بحث داره)

سري celeron D براي مقابله با قيمت هاي شركت اي ام دي وارد بازار شد
    و كاهش كش كه حافظه گران قيمتي است باعث كاهش قيمت شد.

دوستان عزيز شركت اينتل يك شركت تحقيقاتي و پيشگام بودم و به همين علت هزينه زيادي صرف اين موضوع ميكنه كه شركتي مثل اي ام دي اين هزينه ها را نداره
    اين جريان تاثير مستقيم بر قيمت محصول داره
    من كه طرفدار وحشت ناك اي ام دي هستم و اگر هم اشتباه ميكنم ترجيح ميدم در اين اشتباه بمونم :04:

در ضمن اشتباه نشه سي پي يو هاي پنتيوم وان 64 بيتي بودن
    اين 64 بيت مد نظر ارتباط بين سي پي يو و قطعات كامپيوتر هست كه در بالا بحث شد

براي مادربورد هم كه بستگي به خيلي چيزا داره
    اسلات ها - چيپ ست - دوال چنل - دوال باياس - پشتيباني از تكنولوژي هاي جديد مانند ساتا2 و پسي اي اكسپرس كارت صدا پرقدرت و........

اما از لحاظ مارك من ميگم اول گيگا بايت بعد اي سوز

عضو فعال mehdii آواتار ها
    قدرت اعتبار
    0

پیش فرض طرفداران اي ام دي بخوانند

نكته بسيار جالب در خصوص سي پي يو هاي اي ام دي و اينتل :
    سوپر كامپيوتر هاي ژاپني ها اينتل است

20. کاربران زير از دوست گرامي جناب mehdii به دليل اين نوشته سودمند سپاسگزاري کردند :

sheytoni (Tuesday 19 December 2006)

عضو جديد Kavoos آواتار ها
    قدرت اعتبار
    0

گی گا ======> گی=م د ف و ع & گا= گاو

با عرض معذرتا

22. کاربران زير از دوست گرامي جناب Kavoos به دليل اين نوشته سودمند سپاسگزاري کردند :

sheytoni (Tuesday 19 December 2006)

عضو نیمه فعال sheytoni آواتار ها
    قدرت اعتبار
    12

Post این بهتره نه اون

دوست عزیز نصبت به احترام.....

مطالب شما اصلا رو پایه و اساس نیست...

همگی اشتباه...

مین اول MSI البته بیشتر با AMD

مین 2 ASUS و مین هایی مثل solteck مین های بودن که در زمانی امده و الان نیستن

گرافیک هم فقط ATI خودم RADION 9550 رودارم و 3 ساله پوز همه گرافیک هارو دارم میزنم

3 سال پیش خریدم 240000 تومان

من خودم ترفدار INTEL هستم ,و میمانم

خوشحال میشم اگه شما ناراحت نشده باشید
    ویرایش توسط sheytoni : Tuesday 19 December 2006 در ساعت 04:04 AM دلیل: 1
    سایت مرجع دانلود فیلم با لینک مستقیم

عضو نیمه فعال MohsenSir2006 آواتار ها
    قدرت اعتبار
    0

ناظم جان وقت كردي يه سري هم به اينجا بزنwww.MSI.com.tw.البته مادربرداش اصلا در حد گيگا نيست.يه موقع فكر نكني MSI از GIGA بهتره ها.اصلا.بده.زشته.البته به اين سايت يه نگا بندازي خودت دستت مياد مادربرد يعني چي.حتما نظرت عوض ميشه.
    اگر يه تحقيقي هم در مورد فناوري هاي جديد AMDهم بكني بد نيست.مثلا پردازنده AM2.يا TURION
    JUST AMD
    JUST MSI

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

بوک مارک ها

بوک مارک ها