بازتاب:سايت گوگل به تازگي، برنامه جالبي را براي دستيابي به اطلاعات جغرافيايي و عكس‌هاي ماهواره‌اي نقاط مختلف زمين طراحي كرده كه حاوي عكس‌هاي ماهواره‌اي از تمام نقاط كره زمين است.


به گزارش خبرنگار «بازتاب»، با ورود به سايت http://earth.google.com مي‌توان اين برنامه را ذخيره و از امكانات آن استفاده كرد. همچنين پس از ذخيره برنامه و اجراي آن، مي‌توان با انتخاب گزينه «fly to» و تايپ نام شهر مورد نظر در محل مخصوص، آنجا پرواز و عكس ماهواره‌اي آن را مشاهده كرد.
بخشي نيز به نام «Places» در برنامه وجود دارد كه عكس‌هاي دقيقي از قسمت‌هاي ديدني جهان است. شما مي‌توانيد با علامت زدن در جلوي همه آن نقاط و فشار كليد «F10» توري رايگان به تمام اين نقاط داشته باشيد؛ بنابراين در صورت انتخاب يكي از آنان، دكمه «Play» را زير پنجره «Places» فشار داده تا به آن قسمت برويد. با استفاده از موس و يا خود برنامه نيز مي‌توانيد، بزرگنمايي يا كوچك‌نمايي كرده و به اطراف حركت كنيد.

عكس‌هاي موجود روي اين برنامه، طي سه سال اخير، با هواپيما و ماهواره گرفته شده و بنا بر روال خاصي «Update» مي‌شوند، اما زنده نيستند. بيشتر شهرهاي دنيا با وضوح تقريبي قابل رويت هستند و مي‌توان پديده جغرافيايي و ساختمان‌هاي دست‌ساز بشري را در آن ديد.
با اين برنامه حتي مي‌توان خيابان‌بندي شهرهاي مهم ايران را مرور كرد، اما براي بيشتر شهرهاي آمريكا، اروپاي غربي، كانادا و انگليس، عكس‌ها با كيفيت بهتر و جزئيات بيشتري قابل رويت است.